jak odhalit braní drog

27. srpna 2006 v 23:31 | Alex |  Drogy
To že dítě bere drogy.nemusí být,alespon zpočátku,vůbec nápadné.Přesto existují signály,které napovídají,že neco nemusí být v pořádku.Důvody potíží mohou být i jiné.Nemusí jít zrovna o drogy.Přesto je dobré o těchto věcech vědět.Zde jsou některé z příznaků,lterých bychom si měli všímat.
1.Problémy ve škole.
Nemusí se objevit hned z počátku,dá se ale říci,že braní drog k potížím ve škole dříve nebo později nutně vede.Objevují se absence,zhoršuje se prospěch. v této fázi to ještě nevypadá,že by v pozadní potíží byly drogy.Je nutno sledovat i další příznaky a celý obraz dávat trpělive dohromady.paradoxně právě snaha o udržení dobrého prospěchu či o složení náročných zkouošek bývá důvodem k prvnímu drogovému experimentu.
2.Ztráta původních zájmů
jedná se hlavně o původní časově i fyzicky náročné koníčky,jako je sport,nejrůznější aktivní umělecká činnost a podobně.Setkáváme se najendou s rezolutním odmítáním dříve milované zábavy.kritika je vedena z pozice ,,nemá to cenu" atd.
3.Změna přátel a party
nejde ani tak o vzhled a způsob vyjadřování jako spíše o způsob trávení volného času.Pravidelné a velmi časté návštěvování discoték a hudebních klubů,které se stává vlastně jedinou zábavou,výrazně zvyšuje roziko drogových experimentů.Oraganizované skupiny či skupiny mládeže svázané silnou vnitřní ideologií riziko drogových problému snižují.Je zde nabízen alternativní systém hodnot,často drogy přímo odmítající,Je třeba ale udržet míru,protože stejně jako drogy jsou do extrémů strukturovaná společenství-sekty.
4.Změna chování
Nápadné by měli být ničím neodůvodněnx stavy neobvyklé veselosti či aktivyty.Na pováženou je náhle vzniklá nespavost spojená s různým,často nesmyslným kutěním a podobnou čiností.Stejně tak jsou nápadné stavy skleslosti,únavy a opakující se depresivní rozklady.Nelze ovšem vyloučit,že podobné chování může prostě být projevem onemocnění.
5.Slabost,spaní přes den.
Celkově klesající výkonnost,zhoršená koncentrace a hlavně náhle vzniklé spaní přes den jsou možnými příznaky braní drog.nápadné jsou tyto příznaky zejména v kombinaci s celkouvou změnou životního stylu,která nastala v poslední době.
6.ztráta chuti k jídlu,hubnutí
Jeden z velmi nápadných příznaků braní tzv.stimulačních drog(u nás hlavně pervitin neboli ,,piko").Tyto látky mají jako jeden z vedlejších učinků právě potlačení chuti k jídlu-hubnutí je zde přirozeným důsledkem.Pozor!To,že tyto příznaky nejsouo přítomny,nemusí ještě znamenat ješě znamenat,že o drogy nejde.Hubnutí je totiž charakeristické,alespoň z počátku,POUZE pro pervitin.Opiáty či halucinogení drogy se takto projevovat nemusí
7.Kožní defekty.
další z mozaiky příznaků,které mohou složit dohromady obraz braní pervitinu resp. již vznikající drogov závislosti.Jedná se o stopy po škrábnutí a jiných sebepškozrních,zeména na obličeji a hřebetech rukou.
8.Mizení peněz.
Zpočátku přehlížené mizení malých finančních částek,rodinné finanční ,,podvůdky" s epostupně mění ve stále zoufalejší snahu dítěte sehnat dostatek peněz na drogy anásledují jiř odhalené krádeže peněz či jiných cenných věcí,Předchází často prodej všeho cenného,co bylo ve vlastnictvý dítěte,včetně milovaného oblečení.Příznak charakteristický pro prohlubující se závislost na heroinu.
9.nález stříkaček,jehel a drog
Zde je již situace jasná.Přessto se poměrně často stává,že rodiče v této situaci uvěří vysvětlení že ,,nářadí" je někoho cizího,jen v uschově a podobně.Toto vysvětlení je sice možné,ale vysoce nepravděpodobné.
10.Stopy po injekčním vpichu na končetinách.
Zde není již o čem diskutovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva K. Eva K. | E-mail | 17. listopadu 2006 v 7:35 | Reagovat

Uveďte zde ještě, co po těchto zjištěních je vhodné udělat. Když domluvy nepomáhají.Peníze na návštěvy psychologa nejsou. Zajímalo by mě řešení.

2 MC Majkl MC Majkl | 30. srpna 2007 v 21:34 | Reagovat

drogy sou na piču kromě hulení to už se nedá ani počítat jako tvrdá droga takže ať žije marihuana

3 Helizabeth Helizabeth | 20. července 2008 v 17:22 | Reagovat

Marihuana je na piču vymejva to mozek. Mam kamose a kazdej den hulí skunky a je to fakt šílený. Po čase vam  to uz prijde normalni, ale jeho mozek mění tvar, na vilikost liskovyho ořechu....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama