Methodmen

19. září 2006 v 10:56 | Alex |  Mathodmen
Datum narození : 1. března 1971
Celé jméno :Clifford Smith které si změnil na Shakuan God Allah
Když byl u otce, učil se hrát na bicí a také jako jeho otec skládal básně. V dětství a rané dospělosti se ale nezajímal pouze o hudbu, zajímali ho také komiksy, jeho nejoblíbenějším byl například Ghost Rider. Tímto komiksem byl fascinovaný natolik, že se to projevilo nejen v jeho rapové tvorbě, ale je to i jedna z jeho mnoha přezdívek. Jeho dospívání, doba, než se dostal k rappování, je ale protkána i dealováním drog, podřadnými a mnohdy nezákonnými a špatně placenými "zaměstnáními" (jako třeba práce u Sochy Svobody) a ani jeho školní výsledky nedosahovaly zrovna úrovně premianta třídy. Kázeňské prohřešky došly až tak daleko, že byl ze školy vyhozen.
Zanedlouho, na počátku 90. let se ale jeho cesta životem protla s několika dalšími. V jednom nočním podniku se potkává s triem bratranců RZA, GZA, O.D.B. Trio zrovna začínalo hledat talenty do nové hip hopové skupiny a jelikož v této době byl Clifford v povědomí ostatních svou zatím skromnou tvorbou, rozhodnou se jej vzít pod křídla své skupiny. Přidávají se také Ghostface Killah, Inspectah Deck, Raekwon a U-God, mimochodem s tím se Method již setkal v dobách, kdy pracoval u Sochy Svobody. Tady začíná sága Wu-Tang Clanu. To už se ale píše rok 1992, rok kdy se pomalu začíná rodit nadvláda rodiny WU, když vydávají singl "Protect Ya Neck/After the Laughter". Už od začátku jde vidět, že Method je a bude nejvýraznějším článkem skupiny. Meth byl jeden ze dvou členů, kteří dostali prostor pro svůj sólo song na kultovním elpíčku "Enter the Wu-Tang: 36 Chambers". Jejich debutové album, které vydali roku 1993, celou skupinu nakoplo na výsluní.
Mr. Meth byl také první, kterému ostatní členové dovolili vydat svou sólo desku a to dokonce i pod jiným labelem. Pro svůj sólo debut si vybral giganta v oboru label Def Jam. V roce 1994 tedy spatřil světlo světa temný démonický "Tical". I přes názor společnosti na rap v té době se CD umístilo na pozici číslo 4 v americkém žebříčku. Singl "You're All I Need" jehož remix "I'll Be There For You/You're All I Need To Get By" ,na kterém se společně s Methem ukázala za mikem i Mary J. Bliege se stal v roce 1995 mega hitem.
Díky svému osobitému stylu rapu se brzy stal v hiphopových kruzích oblíbený a vyhledávaný. Jeho osoba uvízla v oku i velikánovi té doby Notoriousovi B.I.G., se kterým si dal singl "The What" z jeho veleúspěšného alba "Ready To Die".
V létě roku 1995 se potkal s člověkem, ke kterému si za léta jejich spolupráce vybudoval velice úzký vztah, jeho jméno je samozřejmě Redman. V ´96 spolu vytvořili singl "Do What Ya Feel", ale pak se Meth zabořil do práce s jeho "rodinou" Wu-Tang Clanem. Zrodila se jeho nová přezdívka a s ní i oděvní firma, obojí nese název "Johnny Blaze".
Následujícího roku tedy 1997 vychází WU další CD "Wu-Tang Forever". Jeho třikrát platinový úspěch se v Method Manovi odrazil chutí na jeho další tvorbu a tak po záplavě hostovaček s nejrůznějšími umělci vychází v roce 1998 druhé sólové album "Tical 2000: The Jugement Day", album je sice platinové jako jeho debut, ovšem celkově nesklidilo takový úspěch.
V ´99 přišla ta správná doba na oživení vztahů s Redmanem, spolu s tím se připojil na Jay-Zho "Hard Knock Life tour". Tour se těšila zájmu ve všech koutech států. Ovšem téhož roku se Mr. Meth zapsal do hiphopových kronik zlatým písmem, když si sedl s parťákem Redmanem za mikrák a společně upekli album "Blackout", které vyšlo 28.září. Po obrovském úspěchu měl plný stůl nabídek a nevěděl kam dřív skočit. Rozhodl se ale, že skočí k DMXovi a LL Cool Jovi a vytvořili pecku "4,3,2,1". Skočil si i za Redmanem, výsledek? "Whatcha Gonna Do".
V roce 2000 se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama