Stimulační Drogy

1. září 2006 v 15:23 | Alex |  Drogy
Ruznorodá skupina drog s převažujícím stimulačním(povzbuzujícím)účinkem.Patří sem především kokain,amphetamin(speed),různé deriváty amphetaminu(z nich je u nás nejrozšířenější tzv.pervitin,perník,perník atd.),extáze aj.
Kokain
Lidově: kokain,sníh,kokos,cukr,cocaine,coke,blow,snow,crack
Popis:Keře koky(Erythroxylon coca) pocházejí z jihoamerických And.Domorodi Indiáni znají psychoaktivní účinky jeho listů již nejméně 4 000 let.Listy rostlin stále hojně žvýkají.Kokain se vyrábí máčením listů koky v benzinu.Tím vzniká hydrochlorid,který je kyselý,a proto se může vdechovat,ale nedá se kouřit-kyselina by vám zničila plíce.Je také rozpustný ve vodě,čehož se využívá přo nitrožilní aplikace.Nejčastějším způsobem užívání kokainu je inhalace (šňupání),někdy se ale užívá injekčně v roztocích nebo se vtírá do sliznic(především do pohlavních orgánů jako afrodiziakum).Kokain byl od samého počátku považován za drogu ,,vyšších vrstev" a extravagantních umělců,od počátku minulého století rovněž za drogu prostitutek.
Stručně:Účinky se dostaví ua několik vteřin a trvají pouze 30-40 minut.Kokain celkově povzbuzuje nervový systém a zvýšení sebevědomý,pokles chuti k jídlu,kolísání nálad.Působí jako afrodiziakum.Po aplikaci a odeznění příjemné reakce může trvat těžká kocovina a často přicházejí ailné deprese a vyčerpání,což narkomani řeší dallší dávkou.Při prvním požití kokainu se neobjevují prožitky,ale naopak pocity srdeční slabosti,třes rukou,rozšíření zornic,bledost a mrazení.Teprve opakované používání kokainu vede k vyvolání stavu euforie,Viditelné příznaky jsou rozšířené zornice,výtok z nosu(při šňupání),chraplavý hlas,bledost,hubnutí.
Extáze(MDMA)
Lidově:E, éčko, extoška, XTC, Ex, X, kolčo, koláč, Eden, Adam, Eva, Love, Emphaty, Harmony
Popis:Semisyntetická droga,která se vyskytuje nejčastěji v podobě malé tabletky s vyraženým symbolem(např. holubice, hvězdy, slunička apod.,v poslední době se často vyskytují tabletky s vyraženými značkami různých firem, např. Motorola,Mitsubishi aj.).Další podobou extáze mohou být vyjmečně gelové kapsle různých barev,jemný bílý prášek nebo roztok.jedna dávka MDMA v tabletě se pohybuje mezi 80 a 160 mg.Uživí se výlučně orálně a působí cca po třiceti minutách.Při vyšších dávkách se zvyšuje stimulační charakter drogy.Při užití v páru nastupují pocity empatie,lásky,zvyšuje se komunikativnost a potřeba dotýkat se druhého.MDMA nefunguje jako afrodiziakum.
Stručně:Mezi nejvážnější komplikace užití MDMA patří hympertemie.Přehřátí organismu se může vyskytnout zvláště při užití na celonočních párty.Pravděbodobnost vzrůstá při nadměrném tělesné aktivitě,vyšší teplotě okolí, vyšší dávce nebo opakovaném užití v průběhu párty a nedostatečné kuzumaci tekutin s minerály.Důležitým preventivním faktorem je mimo jiné průběžný příjem tekutin a iontů a také odpočinek a pobyt v chladnějším prostředí.MDMA je ovšem schopna vyvolat hypertermii i sama,bez okolních ,,podporujících"podmínek.
Dob
Popis:Chemicky jde o 4-bromo-2,5-di-methoxyamphetamin,tedy látku ze skupiny stimulačních drog,zařazovanou meri tzv. taneční drogy,V poslední době se objevují zprávy o jejím výskytu na černém trhu.Vysokým rizikem je její záměna s tzv. extází,protože účiná dávka Dob je nesrovnatelně nižší.Právě proto může dojít k nesprávnému odhadu velikosti dávky a snadnému předávkování se smrtelným rizikem.Takový případ byl popsán v Praze počátkem roku 2004.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ROnie ROnie | 1. prosince 2006 v 8:28 | Reagovat

hele můro kde máš něco o perníku??????

2 Ronie Ronie | 6. ledna 2007 v 23:35 | Reagovat

Jestli chceš já ti o tom článek udělám;-D

3 Ronie Ronie | 24. ledna 2007 v 22:03 | Reagovat

Co ty nato??

4 Alex Alex | Web | 25. ledna 2007 v 14:59 | Reagovat

Já sem ti už odpověděla!!!

5 nwm nwm | 13. května 2008 v 16:24 | Reagovat

goood

6 SaBuLe SaBuLe | 28. září 2008 v 11:12 | Reagovat

HeY o ToM pErNíKu ByS tO tAdY mOhLa DááT!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama