Když tanec.....

30. ledna 2007 v 11:31 | Alex |  Orientální skupina Djamel
Orientální břišní tanec je bezesporu krásným pohybem s maximální dávkou ženskosti. To však není jeho jedinou předností. Neméně důležitý je i fakt, že má pozitivní vliv i na naše tělesné a duševní zdraví.
Co se vlastně při břišním tanci s naším tělem děje? V první řadě se při něm dokonale uvolňují kluby a páteř a zároveň jsou v optimálním poměru posilovány a uvolňovány všechny důležité svalové skupiny. Přirozeným důsledkem je pak výrazné zlepšení potíží zad a kloubů.
To ale zdaleka není všechno. Páteř a klouby patří mezi místa, v nichž v těle nejčastěji dochází k zablokování proudění energie. Tím, že je prostřednictvím břišního tance odblokujeme a uvolníme, zároveň toto proudění obnovíme. Důsledkem je pak náprava mnoha, často zdánlivě nesouvisejících zdravotních potíží.
Na migrénu i neplodnost
Asi nejpodstatnější oblast, na kterou břišní tanec působí, je pánev a kříž. Uvolněním a posílením svalů, které se zde nacházejí, dochází k obnovení proudění energie. To má pozitivní vliv zejména na ženské pohlavní orgány. Důsledkem je tak například zmírnění či vymizení menstruačních bolestí, úprava chronických zánětlivých stavů nejen pohlavních orgánů, ale i močového měchýře, úprava klimakterických potíží a dokonce i vyléčení některých typů neplodnosti. Neméně důležité je i zlepšení některých problémů v oblasti sexuality.
Břišní tanec také jemně masíruje celou oblast břicha, což má za následek úpravu celé řady zažívacích problémů, zejména však zácpy. Uvolnění v oblasti krční a hrudní páteře zase vede ke zmírnění či dokonce vymizení migrén i jiných typů bolesti hlavy.
Balzám nejen pro duši
Břišní tanec ovšem léčí nejen naše tělo, ale i duši. Dokáže totiž vrátit ženám sebevědomí a dává jim pocítit sílu jejich ženskosti. Zároveň jsou při něm stimulovány energetické dráhy, které mimo jiné ovlivňují i náš citový a emoční život - typickým příkladem je například dráha močového měchýře. Díky tomu od něj můžeme očekávat i nápravu řady psychických potíží, jako jsou fobie, úzkost, deprese či komunikační bloky.
Když navíc uvážíme, že břišní tanec je vhodný pro všechny věkové kategorie žen, nevyžaduje žádnou předchozí pohybovou průpravu a nepřekáží při něm ani nějaké to kilo navíc, těžko si lze představit příjemnější léčebný prostředek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TomkoQ TomkoQ | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:33 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama