Tanec a jeho kouzlo

30. ledna 2007 v 11:25 | Alex |  Orientální skupina Djamel
Orientální břišní tanec u nás zažívá velký boom. Je totiž nejen krásný, ale má i mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Na tomto místě se břišnímu tanci budeme věnovat pravidelně. Dnes začneme představením základních stylů, kterým se u nás můžeme věnovat.
Orientální břišní tanec, který se tančí v dnešní Evropě, se dělí do tří hlavních stylů: kabaret, Tribal a raqs sharqi. Ostatní styly je na Starém kontinentě možné spatřit jen ojediněle.
Kabaret - tento styl je kombinací tanečních prvků z Turecka, Egypta a severní Afriky. Používají se při něm výrazné kostýmy pošité penízky a korálky. Efektní jsou i taneční prvky - tančí se se závojem, svíčkami, mečem, či dokonce s hadem. Díky tomu je tento styl velmi oblíben na různých společenských akcích. Tanečnici dává velký prostor pro osobní tvořivost.
Tribal - tento styl v sobě spojuje vlivy z Turecka, Persie a dalších zemí Středního východu. Hlavním rysem je důraz na zachování původního, folklorního stylu v oblečení, hudbě i krocích. I toto tradiční pojetí je ale možné rozvíjet vlastními nápady.
Raqs Sharqi - tento styl je založen na pohybech boků. Může se tančit na klasickou egyptskou píseň, ale i na moderní hudbu. Stejně jako Kabaret obsahuje mnoho atraktivních prvků a tanečnice jsou ozdobeny soustou korálků, penízků a flitrů.
Nedá se říci, že by některé styly byly vhodnější pro určité typy žen. V každém je možné se realizovat, uvolnit napětí, poznat sebe samu a objevit svou vnitřní sílu lásky. Pohyb pánve navíc probouzí životní energii, která při tanci stoupá vzhůru tělem a jako očistná koupel působí na ženskou krásu a zdraví
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama